Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων – Νεανίδων

Με 1 χρυσό, 2 χάλκινα και την 13η θέση στον πίνακα μεταλλίων (ανάμεσα σε 44 χώρες), επέστρεψε από την Konya της Τουρκίας, η εθνική ομάδα Καράτε Νέων-Νεανίδων, η οποία έλαβε μέρος στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Χάλκινο
μετάλλιο κατέκτησε ο Ξένος Διονύσης για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στην κατηγορία των (-68κ.) που ήταν και η μεγαλύτερη του πρωταθλήματος.

Χάλκινο
κατέκτησαν και οι κοπέλες του Ομαδικού Kata Νεανίδων, με τις Τζωρτζίνα Ξένου, Αφροδίτη Θεοδωρακοπούλου και Αντωνία Ρουχωτά.
Δυο διακρίσεις πολύ σημαντικές για τους αθλητές μας, τους προπονητές, τον σύλλογο μας και για ολόκληρη την Ελλάδα.

Συγχαρητήρια αξίζουν και στα υπόλοιπα παιδιά που συμμετείχαν τον Κοσμά Νίκο και τον Παπαδοπετράκη Μάρκο με πολύ αξιόλογες προσπάθειες και την Ρουμελιώτη Μαριαλένα που εντυπωσίασε με την εμφάνιση της κατακτώντας την 5η θέση.
Οι προπονητές μας δηλώνουν ικανοποιημένοι από τα αποτελέσματα και τους αθλητές τους, αφού εκπροσώπησαν την Ελλάδα με τον καλύτερο τρόπο.
Από τα τρία μετάλλια που κατέκτησε η Ελλάδα τα δύο προέρχονται από τους αθλητές του συλλόγου μας, ενώ συγχαίρουν όλη την Ελληνική αποστολή για την προσπάθεια τους.